.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار روز محيط زيست استان
 • کد خبر: cdfd8f8
 • برخورد قانونی با متخلفین آتش زدن کاه و کلش داد و بیان نمود که افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
 • 1398/4/20 پنجشنبه2019-07-11T14:23:57+04:30.
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نظرآباد اخطار جدی مبنی بر برخورد قانونی با متخلفین آتش زدن کاه و کلش داد و بیان نمود که افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
  تونی افزود: بر اساس مصوبات جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان مورخ 12/3/98 ، اداره جهاد کشاورزی با نصب بنر، اطلاعیه، تشکیل جلسات آموزشی برای کشاورزان و با استفاده از فضای مجازی اقدام به اطلاع رسانی گسترده در خصوص ممنوعیت آتش زدن علفزارها، مراتع و مزارع نموده است ولی علیرغم اقدامات انجام شده مشاهده آتش سوزی در سطح وسیع در شهرستان هستیم.
  امید رضا تونی با اشاره به قوانین مربوطه مانند ماده 688 مجازت اسلامی ماده 20 قانون هوای پاک عنوان نمود این اقدام تخلف محسوب و متخلفین تحت پیگرد مراجع قضایی قرار خواهند گرفت.
  وی در این راستا با اشاره به راه اندازی گشت و پایش شبانه روزی افزود : در این زمینه تعداد 19 مورد مالکین اراضی زراعی که اقدام به آتش زدن بقایای گیاهی در مزرعه خود نمودند تاکنون شناسایی و برای آنها پرونده تخلف در مراجع قضایی تشکیل شده است.
  این مقام مسئول در ادامه از کشاورزان د رخواست کرد تا با بکارگیری تجهیزات و امکانات مناسب نسبت به استفاده بهینه از لاشه کاه و کلش جهت خوراک دام و یا افزودن آن به زمینهای کشاورزی در جهت افزایش بهره وری و بازدهی خاک اقدام نمایند.

  بيشتر