.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: a2bacc9
 • تشکیل اولین جلسه کمیته مقابله با پدیده گرد و غبار و اجرای برنامه عمل احیاء تالاب صالحیه سال در سال ۱۳۹۸
 • 1398/2/22 يكشنبه2019-05-12T14:12:02+04:30.
 • ه گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست البرز در مورخ ۱۳۹۸/۲/۱۸ اولین جلسه کمیته مقابله با پدیده گرد و غبار و اجرای برنامه عمل احیاء تالاب صالحیه با حضور اعضاء جلسه، مدیرکل محترم بحران ، فرماندار محترم نظرآباد و به ریاست معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.
  در ابتدای جلسه مهندس حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز ضمن خوش آمدگویی ، گزارشی از وضعیت کیفی هوای استان در سال ۹۷ را ارائه نمودند و در ادامه به موضوع شناسایی کانونهای داخلی گرد و غبار و شنلسایی عوامل اصلی تهدید کننده تالاب اشاره نمودند و با توجه وظایف قانونی دستگاههای عضو کارگروه مطابق با آیین نامه مقابله با گرد و غبار، خواستار توجه بیشتر دستگاههای مسئول در اجرایی شدن مفار آیین نامه ابلاغی شدند و در ادامه برخی از دستگاههای عضور کارگروه گزارشی از اقدامات انجام شده را ارائه نمودند.
  در ادامه دکتردرویش پور معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه مذکور که در سالن جلسات معاونت عمرانی برگزارشد اظهار داشت: اهمیت کارگروه برای مقابله با آلودگی هوا بر کسی پوشیده نیست. آمارهای اعلام شده در سطح دنیا و ایران ناشی از آلودگی هوا بسیار تکان دهنده و قابل توجه است.
  وی با بیان اینکه یکی از معضلات جدی در تمام دنیا آلودگی هوا است، افزود: یکی از وظایف مهم دستگاه های اجرایی تامین آسایش و رفاه مردم است که از جمله آنها می توان به موضوع هوای پاک اشاره کرد.
  درویش پور با تاکید بر تکالیفی که در کارگروه مقابله با آلودگی هوا برای هر یک از دستگاهها مشخص شده است، تاکید داشت :هر یک از دستگاه ها باید به وظیفه خود را در جهت مقابله با پدیده گردو غبار انجام دهند و در این راستا مدیران عضو کارگروه باید در جلسه آتی برنامه های عملیاتی و اقداماتی که می خواهند در سال ۹ح انجام دهند را به دبیرخانه کارگروه اعلام نمایند.
  در ادامه اظهار داشت: یکی از تکالیف ویژه مربوط به شهرداری های کرج، نظر آباد و اشتهارد می باشد که ضروریست با حساسیت ویژه ای به برنامه ریزی بپردازند. ضروری است شهرداری کرج نسبت به احداث کمربند سبز گزارش ارائه دهد که چه اقداماتی تاکنون انجام داده و چه برنامه هایی برای آینده دارند.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به وصول عوارض آلایندگی واحدهای صنعتی بیان کرد: ضروریست که سازمان امور مالیاتی از نحوه عملکرد و هزینه کرد عوارض آلایندگی واحدهای صنعتی که به حساب شهرداری ها واریز می شود، گزارشی را ارائه دهند. 
  وی در ادامه اشاره کرد: منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و امور عشایری و محیط زیست جهت ساماندهی شترها در سطح مراتع اراضی مربوط به حاشیه تالاب اقدامات لازم را انجام دهند.
  درویش پور با تاکید به تشکیل کمیته شهرستانی بیان نمودند: در نظر آباد و اشتهارد کمیته شهرستانی گرد و غبار تشکیل شود تا به طور ویژه برای 45 هزار هکتار اراضی بیابانی استان برنامه ریزی شود. 
  معاون هماهنگی امور عمرانی با بیان اینکه وجود تالاب صالحیه یک نعمت است، افزود:وجود تالاب صالحیه می تواند برای استان یک فرصت سرمایه گذاری و ارزآوری محسوب شود که می توان در حوزه گردشگری، جذب توریست و ایجاد اشتغال از آن بهره برد به همین منظور لازم است تا کارگروه احیاء تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد و به میزبانی فرمانداری و با حضور مدیران استانی بصورت ماهیانه تشکیل شود.

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ