.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 3a740d7
 • سمنهای محیط زیست برای مطالبات محیط زیستی استان ارتباط بیشتری با رسانه ها برقرار کنند
 • 1398/2/12 پنجشنبه2019-05-02T10:13:31+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز اولین نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با شبکه سمنها و فعالان محیط زیست البرز روز دوشنبه 10 اردیبهشت در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
   در این جلسه حکیمی مدیرکل استان البرز ضمن خیر مقدم به سمنهای استان و تبریک آغاز سال نو ضمن تاکید بربرگزاری جلسات منظم ماهانه با سمنها و فعالان استان با اشاره به همکاری خوب سمنها با محیط زیست در احیای تالاب صالحیه و مقابله با الودگی های آن گفت استفاده از رسانه ها و فضای مجازی توسط سمنها میتواند در پیشبرد مطالبات محیط زیستی استان مفید واقع شود. وی همچنین گفت در جریان تخلیه فاضلاب سه شهرک صنعتی به تالاب صالحیه ما شاهد حضور سمنها و رسانه ها به این موضوع بودیم که نتیجه آن حساسیت دادستانی استان و حتی حضور امام جمعه کرج در تالاب صالحیه بود و پس از آن اداره کل حفاظت محیط زیست البرز مدیران سه شهرک صنعتی را به مراجع قضایی معرفی کرد. حکیمی ضمن تشکر از سمنهای استان البرز در جمع آوری و انتقال و توزیع اقلام کمکی به سیل زدگان استانهای لرستان و خوزستان به موضوعات روز محیط زیست البرز که مورد مطالبه مردم و سمنها نیز بود پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به سیلهای اخیر گفت ورود غیرمجاز دام به مراتع و چرای بی رویه از عوامل اصلی فرسایش خاک و وقوع سیل در مراتع استان بخصوص منطقه حفاظت شده البرز مرکزی است که اداره کل البرز بکمک محیط بانان با قدرت با آن برخورد میکند ولیکن نیازمند همکاری سایر نهادها بخصوص امور دام استان است.
  حکیمی اضافه کرد در مورد رودخانه لمبرد و تخلیه غیرقاونی پسماند در حریم رودخانه اداره کل البرز  در سال گذشته به استانداری نامه زد و هشدارهای لازم را داد. متاسفانه مدیریت پسماند در استان البرز با ثبات نیست در در نزدیک به 2 سال خدمت بنده در محیط زیست البرز 4 بار رئیس سازمان مدیریت پسماند کرج تغییر کرده است که این خود مانع از اجرای درست قانون مدیریت پسماند درکرج و ساماندهی حلقه دره شده است. حکیمی در پایان صحبتهای خود با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با شورای اسلامی استان البرز گفت رئیس شورای اسلامی استان البرز قول داده اند در ماههای آینده دوره های آموزشی در خصوص قوانین محیط زیست برای دهیاران و شوراهای شهر روستا برگزار گردد.
  در ابتدای این جلسه گوهری دبیر شبکه سمنهای محیط زیست گزارشی از اقدامات سال گذشته این شبکه و برنامه های آتی آن در سال 98 ارائه کرد و بعد از هر یک از حضار به بیان دیدگاههای خود در مورد مسائل روز محیط زیست پرداختند

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ