محیط زیست در آیینه رسانه

هوای البرز برای گروه های حساس ناسالم است

هوای البرز برای گروه های حساس ناسالم است

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: کیفیت هوای بیشتر شهرستان های این استان برای گروه های حساس ناسالم و در وضعیت هشدار قرار دارد.

فردین حکیمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در شهرستان های اشتهارد، فردیس و کرج به ترتیب ۱۳۴، ۱۲۲ و ۱۴۷ است به طوریکه کیفیت هوای کرج در مرز رسیدن به وضعیت اضطرار و قرمز می باشد.

وی با بیان اینکه طبق  پیش بینی  هواشناسی افزایش آلاینده ها تا امشب در البرز  ادامه دارد، اظهار داشت: کنون جهت  وزش باد از جنوب به سمت شمال استان بوده که آلاینده ها را از استان های جنوبی همچون مرکزی، قم وجنوب تهران به سمت البرز روانه کرده وسبب آلودگی هوای شرق و جنوب شرق استان شده است به طوریکه وضع کیفی هوای غرب استان از وضعیت بهتری برخوردار است.

وی گفت: بر همین اساس شاخص بر خط کیفیت هوا در شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد به ترتیب ۶۵ و ۹۸ بوده و بیانگر سالم بودن کیفیت هوا در این مناطق می باشد.

حکیمی توصیه کرد که با توجه به احتمال بروز علایم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماریهای قلبی،ریوی افراد مبتلا به این بیماری ها، سالمندان و کودکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تمام شهرستان های استان به جز طالقان مستقر است.

بيشتر