محیط زیست در آیینه رسانه

تلف شدن یک سمور آبی بر اثر تصادف در جاده چالوس

تلف شدن یک سمور آبی بر اثر تصادف در جاده چالوس

ایسنا/البرز مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: امسال دو مورد تلفات جاده‌ای گونه‌های حیات وحش در البرز به ثبت رسیده که در مورد اول یک شغال در جاده طالقان و مورد دیگر یک سمور آبی در جاده چالوس بر اثر برخورد با خودرو تلف شده‌اند.

فردین حکیمی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه با توجه به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی از واحدهای طیور بومی استان، آیا این بیماری گونه‌های حیات وحش و مهاجر مشاهده شده، اظهار کرد: خوشبختانه تا کنون موردی از ابتلا به این بیماری در پرندگان وحشی و مهاجر استان مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: زیستگاه‌های آبی استان به صورت مستمر پایش می‌شود تا در صورت مشاهده موارد مشکوک اقدامات لازم صورت بگیرد.

این مسئول در ادامه با اشاره به تعداد تلفات جاده‌ای حیات وحش در سال جاری توضیح داد: امسال دو مورد تلفات جاده‌ای گونه‌های حیات وحش در البرز به ثبت رسیده که در مورد اول یک شغال در جاده طالقان و مورد دیگر یک سمور آبی در جاده چالوس بر اثر برخورد با خودرو تلف شده اند.

وی گفت: خوشبختانه در حوادث جاده‌ای امسال هیچ یک از گونه‌های شاخص استان تلف نشده که هم متاثر از افزایش آگاهی مردم و هم کاهش تعداد سفرها بر اثر شیوع کرونا بوده است.

مدیرکل محیط زیست البرز در پاسخ به آخرین وضعیت سرشماری گونه های حیات وحش استان گفت: سرشماری به پایان رسیده و به زودی نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید