محیط زیست در آیینه رسانه

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست: محیط بانان به تجهیزات نوین مجهز می شوند

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که محیط بانان کشور برای حفاظت از گونه های جانوری به امکانات و تجهیزات نوین پایش مجهز می شوند.

سرهنگ جمشید محبت خانی روز یکشنبه در آیین افتتاح پاسگاه محیط بانی منطقه سوتک واقع در ارتفاعات البرز جنوبی  اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم سازمان، تجهیز محیط بانان به فناوری  نوین در امر حفاظت از مناطق و افزایش امکانات خودرویی و ارتباطی است.

وی بیان داشت:  تلاش  ما براین است تا با تامین و تخصیص اعتبارات مناسب، نیازمندی های محیط بانان را جبران کنیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به وضعیت مناسب حیات وحش وگونه های مختلف جانوری در زیستگاه های استان البرز ، گفت : تلاش های محیط بانان در حفظ این گونه ها ستودنی است .

سرهنگ محمد شرفی روز یکشنبه در بازدید از منطقه حفاظت شده  «سوتک» در ارتفاعات  البرز جنوبی و بهره برداری از پاسگاه کوهستانی «شهدای محیط بان» سوتک، از زحمات محیط بانان منطقه که در شرایط سخت کاری و با عشق و دلسوزی از هیچ تلاشی در امر حفاظت از حیات وحش منطقه دریغ نمی کنند قدردانی کرد.

وی  با بیان اینکه محیط بانی شغلی مقدسی است، اظهار داشت: به طور قطع خدمت در محیط زیست و حفاظت از حیات وحش و طبیعت  کشور است توفیق بزرگی است که محیط بانان باید قدر خدمات خود  را بدانند .

 سوتک در محدوده امن منطقه حفاظت شده البرز جنوبی واقع شده  و از لحاظ شرایط زیستگاهی و تنوع بالای گیاهی و جانوری از درجه حفاظت بالایی برخوردار است.

استان البرز دارای پنج ایستگاه محیط بانی است که چهار ایستگاه آن در بخش آسارا و جاده کرج - چالوس و یک ایستگاه در منطقه شکار ممنوع طالقان مستقر است.

بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید