محیط زیست در آیینه رسانه

خسارت آبی تالاب صالحیه هنوز جبران نشده است

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز گفت: آبی که بر اثر تخریب دیواره زهکش از تالاب صالحیه خارج شده هنوز جبران نشده است.

فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز،گفت: متأسفانه تخریب دیواره زهکش در زمانی رخ داد که به فصل کشاورزی و آبیاری مزارع برخورد کردیم و باید آب مورد نیاز این بخش‌ ها تأمین می‌شد به همین دلیل نتوانستیم آبگیری برای تالاب داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست البرز افزود: از سوی دیگر آب تالاب را زمانی از دست دادیم که فصل بارندگی‌ها سپری شده بود و فرصتی برای آبگیری تالاب از این طریق نداشتیم، اما اکنون از سوی مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان  قول مساعد داده شده که با رها سازی آب از یکی دو نقطه کار آبگیری تالاب صالحیه عملیاتی شود.

حکیمی در بخش دیگری با اشاره به این که حجم زیادی از آب تالاب صالحیه خارج شده و آبگیری مجددی نیز نداشته ایم، گفت: اکنون تالاب وضعیت خوبی ندارد، پیگیر این هستیم تا با رها سازی آب از نقاطی این مشکل را حل کنیم.

او افزود: تالاب صالحیه که تنها تالاب استان البرز با وسعت ۲۰۰ هکتار است زیستگاه ۱۲۰ گونه پرنده بوده و طی یک سال اخیر برای حیات دوباره اش تلاش ‌های زیادی انجام شده است.

بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید