محیط زیست در آیینه رسانه

افتتاح سه پروژه محیط زیستی در کرج تا پایان شهریورماه سال جاری

حکیمی با بیان اینکه تا پایان شهریورماه سه پروژه محیط زیستی در کرج افتتاح می شود، گفت: یکی از این پروژه ها با هدف افزایش ظرفیت تولید کارخانه کمپوست به ۸۰۰ تن در روز است .
فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز در خصوص پیگیری های صورت گرفته در رابطه با مدیریت پسماند شهری در استان البرز گفت: این پیگیری ها منجر به ارائه برنامه زمانبندی در خصوص اجرای برخی برنامه ها توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج شد.
مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان البرز با بیان اینکه تا پایان شهریورماه سه پروژه محیط زیستی در کرج افتتاح می شود، افزود: این پروژه ها افزایش ظرفیت تولید کارخانه کمپوست به 800 تن در روز، پردازش زباله در مرکز دفن حلقه دره و راه اندازی سیستم بازچرخانی شیرابه ها را شامل می شود.
وی هدف از بهره برداری از پروژه های مذکور را کاهش تولید پسماند و معضلات مربوط به آن عنوان و بیان کرد: نخاله های ساختمانی یکی از مهمترین معضلات زیست محیطی استان البرز بود که در سال گذشته پیگیری هایی در این رابطه صورت گرفت و منجر به انجام اقداماتی در راستای ساماندهی خاک و نخاله ها شد.
حکیمی احداث لندفیل مهندسی و بهداشتی و تصفیه خانه را از دیگر پروژه های شهرداری کرج در جهت ساماندهی و استانداردسازی حلقه دره دانست و مطرح کرد: تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان مدیریت پسماند منعقد شده تا با ایجاد فرایند مجزا پسماندهای پزشکی مراکز بیمارستانی و درمانی ساماندهی و مدیریت شوند.


 
بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید