محیط زیست در آیینه رسانه

هوای غرب البرز به وضعیت قرمز رسید

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت که کیفیت هوای شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد در غرب استان به وضعیت هشدار و ناسالم برای تمام گروه ها رسیده است.

فردین حکیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آخرین داده ایستگاه های اعلام آلودگی هوای استان در ساعت ۹:۱۳ صبح امروز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در این شهرستان ها به ترتیب بر روی اعداد ۱۵۶ و ۱۵۷ قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش آلودگی این منطقه علاوه بر وارونگی و پایداری هوا، استفاده نیروگاه شهید رجایی قزوین از سوخت مازوت می باشد، اظهار داشت: شاخص آلودگی هوا در شهرستان اشتهارد نیز ۱۴۴ و در مرز رسیدن به وضعیت هشدار است.

حکیمی اضافه کرد: همچنین شاخص آلودگی هوا در شهرستان های کرج و فردیس در محدوده سالم ولی در مرز ناسالم برای گروه های حساس بوده و  به ترتیب ۹۵ و ۹۷ است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز توصیه کرد که با توجه به تشدید بیماری های قلبی، ریوی و همچنین افزایش علایم تنفسی، افراد مبتلا به این بیماری ها،کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند .

در استان البرز ۹  ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر است.

بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید