محیط زیست در آیینه رسانه

سایت جدید دفن زباله در غرب البرز ایجاد می‌شود

معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج راه اندازی سایت جدید در غرب استان و احیا و توسعه فضای سبز در حلقه دره فعلی را از تصمیمات جلسه مشترک امروز خود با مدیران شهری اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» چهارشنبه یکم آبان ماه در حاشیه جلسه «ساماندهی حلقه دره» که با حضور « درویش پور» معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری البرز و « کمالیزاده» شهردار کرج در محل حلقه دره برگزار شد، با تشریح تصمیمات اتخاذ شده اظهار داشت: ایجاد سایت جدید در غرب استان به منظور دفع و دفن زباله‌ها از جمله تصمیمات مهم این نشست به شمار می‌رفت.

وی با تأکید بر اینکه در سایت جدید از فناوری‌های نوین در تفکیک زباله استفاده خواهد شد، افزود: اتخاذ راهکارهای لازم جهت پوشش کامل زباله ها، تفکیک از مبدا و فرایند تصفیه شیرابه‎‌ها در محل فعلی ( حلقه دره) از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

فرماندار کرج توسعه فضای سبز در محل حلقه دره را نیز  از راهکارهای کاهش آلودگی های زیست محیطی عنوان کرد که به عنوان مصوبه این جلسه در دستور کار اجرای مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در مرکز جدید نیز کلیه تمهیدات به منظور پیشگیری از آلودگی زیست محیطی اندیشیده خواهد شد تا شاهد شکل گیری حلقه دره جدیدی در استان نباشیم و این مطالبه مردمی که دستور ویژه ی استاندار محترم است به نحو مطلوبی به انجام برسد.

بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید