محیط زیست در آیینه رسانه

زیستگاه های حیات وحش باید از تعرض محافظت شوند

کرج - ایرنا - معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: زیستگاه های حیات وحش را باید از هر گونه تخریب و تعرض محافظت کرد.

به گزارش ایرنا، کیومرث کلانتری  روز پنجشنبه در بازدید از منطقه حفاظت شده البرز جنوبی افزود: حفاظت از زیستگاه ها و عرصه های طبیعی به منظور حفظ  ژنوم ها برای نسل امروز و آینده از اولویت های سازمان است.

در این سفر یک روزه که به همراه فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز انجام شد،از واحدهای محیط بانی ، پروژه های عمرانی در منطقه(آزاد راه تهران شمال و ...) ، زیستگاه های حیات وحش  بازدید به عمل آمد.

کلاتتری اضافه کرد: در این بین، منطقه حفاطت شده البرز مرکزی یکی از مناطق با ارزش کشور بلحاظ تنوع و غنای گونه ای است و حفظ این زیستگاه و شناسایی تعارضات و رفع آن الزامی است.

حضور کانون های جمعیتی در مجاورت این منطقه و محورهای مواصلاتی که از منطقه می گذرد ، ضرورت فرهنگ سازی و آموزش جوامع محلی و گردشگران را به منظور حفظ این منطقه دو چندان می کند،

کلانتری گفت : از قابلیت های با ارزش این منطقه منابع آبی آن است که به عنوان یکی از منابع اصلی تامین کننده آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه این سفر از برخی پروژه های در حال اجرا در منطقه حفاظت شده بویژه آزاد راه تهران شمال بازدید شد.

در این بازدید نحوه اجرای پروژه راه سازی و اثرات آن بر محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت و به منظور مدیریت یکپارچه منطقه  مقرر شد جلسه ای مشترک بین مدیران محیط زیست استان های تاثیر پذیر از این پروژه برگزار و اقدامات لازم به منظور کاهش اثر پروژه بر زیستگاه و راهکارهای اجرایی به مجری طرح ابلاغ گردد.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به محیط بانان اظهار داشت: شغل محیط بانی شغل مقدسی است و کسی می تواند در این شغل فعالیت کند که عاشق و دلسوز طبیعت و حیات وحش باشد.

منطقه حفاظت شده البرز جنوبی وسعتی بالغ بر ۶۴ هزار هکتار دارد.

بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید