محیط زیست در آیینه رسانه

.

جلسه توجیهی مدرسین برنامه‌نویسی اسکرچ برگزار شد

به‌منظور شروع دوره‌های آموزشی، جلسه توجیهی مدرسین برنامه‌نویسی اسکرچ به میزبانی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان البرز و در تعامل با دانشکده محیطزیست و معاونت آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت از محیطزیست و بعنوان بخشی از برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده محیط‌زیست، جلسه توجیهی مربیان برنامه‌نویسی اسکرچ برنامه صیانت از منابع آب و محیط‌زیست به‌منظور ورود به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان البرز با حضور، کارشناسان، مدرسان و صاحب‌نظران برگزار شد.

فریدون فرهمندنیا مدیرعامل موسسه فرنیا و مدرس این جلسه با اشاره به اهمیت برنامه‌نویسی اسکرچ بیان داشت: هدف ما سرمایه‌گذاری بلندمدت روی نسلی است که به‌صورت تمام‌وقت با فضای مجازی احاطه‌شده‌اند. این نسل از هوشمندی و اشتیاق بسیار بالایی برای استفاده از تکنولوژی برخوردارند به همین دلیل باید از دریچه علاقه‌مندی آن‌ها برای آموزش مفاهیم کاربردی استفاده کرد.

وی افزود: همان‌طور که می‌دانید اسکرچ یک‌زبان برنامه‌نویسی گرافیکی است و به دلیل سادگی و یادگیری سریعی که دارد برای شروع ورود به برنامه‌نویسی مفاهیم دنیای کامپیوتر بسیار مفید است و ما تمام تلاش‌مان را به خرج داده‌ایم که این برنامه را مطابق با نیاز و فرهنگ ایرانی و توجه به مفاهیم پایه‌ای صیانت از منابع آب و محیط زیست آموزش دهیم.
بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید