اخبار استان

برگزاری همایش پاکسازی طبیعت و کوهستان با چاشنی آموزش

برگزاری همایش پاکسازی طبیعت و کوهستان با چاشنی آموزش

        به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست البرز
فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: همایش پاکسازی طبیعت و کوهستان البرز با همکاری کمیته پزشکی جستجو و نجات هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی، بسیج دانشگاه علوم پزشکی و هیئتهای کوهنوردی کرج، سازمان بسیج جامعه پزشکی، سازمان نظام پرستاری و اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز اظهار داشت: در سال گذشته این اداره کل چندین همایش پاکسازی در مناسبت های مختلف زیست محیطی برگزار کرد که با استقبال خوب مردم و مسئولین مواجه شد.

حکیمی در ادامه گفت: در سال جدید علیرغم شیوع ویروس کرونا و محدودیتهای کرونایی مسافرت به شهرها و طبیعت استان نسبت به روزهای مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشت و مسافران بسیاری از دیدنی های طبیعی استان بازدید کردند که متاسفانه بار سنگینی از لحاظ آسیب به طبیعت و رها سازی زباله بر دوش محیط زیست گذاشته شد.

وی افزود: نظر به حجم زیاد زباله ها و بد منظر شدن مناطق کوهستانی که خود این امر جان بسیاری از موجودات زنده در طبیعت را به خطر می اندازد؛ این اداره با همکاری سایر دستگاه های ذیربط و علاقمندان به محیط زیست   اقدام به برگزاری همایش پاکسازی کوهستان کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز در پایان از مردم خواست نسبت به زباله ها و بطری های پلاستیکی رها شده در سواحل و طبیعت بی توجه نباشند و در حفظ زمین بکوشند چرا که برای تجزیه همین حجم زباله جمع آوری شده در یک روز 400 سال زمان نیاز است .

این همایش با آموزش امداد و نجات در کوهستان با شعار " کوهستان پاک حفظ محیط زیست حفظ زندگی" همراه بود .
عكس های مرتبط :
بيشتر