اخبار استان

محیط زیست استان البرز با استفاده از ظرفیت قانون بودجه امسال بدنبال کاهش اثرات مخرب پسماندها است

محیط زیست استان البرز با استفاده از ظرفیت قانون بودجه امسال بدنبال کاهش اثرات مخرب پسماندها است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان جلسه تبیین آیین نامه اجرایی بند "و" تبصره 6 قانون بودجه سال 99 با حضور دستگاه های مرتبط برگزار گردید.
معاون فنی محیط زیست استان درین خصوص گفت : در برنامه ششم توسعه و بدنبال آن در قانون بودجه  این ظرفیت ایجاد شده تا واحدهای تولید کننده یا واردکننده کالاهایی از جمله انواع رنگ ،نایلون ، نایلکس ، لاستیک ، رایانه و تجهیزات آن ... که شرح کامل آن در آیین نامه اجرایی بند "و" تبصره 6 قانون بودجه  امسال آمده  به میزان پنج در هزار قیمت فروش کالاها در پایان هر دوره مایالتی به حساب تعیین شده واریز گردد.
لشگری در ادامه افزود: معرفی واحدهای مشمول این قانون بر عهده سازمان صمت و گمرک بوده و درآمد حاصله نیز در طرح های مدیریت پسماند با مشارکت بخش خصوصی هزینه خواهد شد و نظارت بر اجرای پروژه های مدیریت پسماند با اداره کل  محیط زیست استان می باشد.
حمید رضا لشگری در پایان گفت :با توجه به کمبودهای  موجود در پروسه مدیریت پسماند  استان ، تهدیدات این حوزه  و همچنین  بالا بودن هزینه های مرتبط با آن بهتر است  از فرصت های قانونی اینچنینی نهایت استفاده را نموده تا بتوانیم شرایط زیست محیطی استان را ارتقاء دهیم .

 
 
بيشتر