پاسگاه محيط باني شهداي محيط بان سوتك با حضور سرهنگ محبت خاني و سردار شرفي افتتاح شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استان البرز؛روز يكشنبه پاسگاه محيط باني سوتك با حضور سرهنگ محبت خاني ، سردارشرفي ، مدير كل حفاظت محيط زيست استان البرز و جمعي از محيط بانان افتتاح گرديد.
سرهنگ جمشید محبت خانی در مراسم افتتاح پاسگاه محیط بانی منطقه سوتک واقع در ارتفاعات البرز جنوبی  اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم سازمان، تجهیز محیط بانان به فناوری  نوین در امر حفاظت از مناطق و افزایش امکانات خودرویی و ارتباطی است.
وی گفت:  تلاش  ما براین است تا با تامین و تخصیص اعتبارات مناسب، نیازمندی های محیط بانان را جبران کنیم.
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به وضعیت مناسب حیات وحش وگونه های مختلف جانوری در زیستگاه های استان البرز ، بيان داشت: تلاش های محیط بانان در حفظ این گونه ها ستودنی است .
سردار محمد شرفی  جانشين معاون هماهنگ كننده ناجا در بازدید از منطقه حفاظت شده  «سوتک» در ارتفاعات  البرز جنوبی و بهره برداری از پاسگاه کوهستانی «شهدای محیط بان» سوتک، از زحمات محیط بانان منطقه که در شرایط سخت کاری و با عشق و دلسوزی از هیچ تلاشی در امر حفاظت از حیات وحش منطقه دریغ نمی کنند قدردانی کرد.
وی  با بیان اینکه محیط بانی شغلی مقدسی است، گفت: به طور قطع خدمت در محیط زیست و حفاظت از حیات وحش و طبیعت  کشور است توفیق بزرگی است که محیط بانان باید قدر خدمات خود  را بدانند .
 سوتک در محدوده امن منطقه حفاظت شده البرز جنوبی واقع شده  و از لحاظ شرایط زیستگاهی و تنوع بالای گیاهی و جانوری از درجه حفاظت بالایی برخوردار است.
استان البرز دارای پنج ایستگاه محیط بانی است که چهار ایستگاه آن در بخش آسارا و جاده کرج - چالوس و یک ایستگاه در منطقه شکار ممنوع طالقان مستقر است.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید