.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محيط زيست در آينه رسانه
سه‌شنبه 3 ارديبهشت 1398 دوم اردیبهشت روز زمین پاک و شعار امسال حفاظت از گونه‌های زیستی و نه به زباله و پلاستیک است

🔹فردین حکیمی مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز در حاشیه برگزاری همایش مدیریت سبز و مخاطرات طبیعی که در باشگاه میلاد شهرداری کرج و در دومین روز از هفته زمین پاک برگزار شد در گفتگو با خبر نگار انعکاس البرز گفت:
✅دوم اردیبهشت روز زمین پاک است و شعار امسال حفاظت از گونه‌های زیستی و نه به زباله و پلاستیک است.
✅برگزاری این گونه همایش‌ها به معنای حل مشکلات زیست محیطی موجود نیست ولی گوشزدی به ماست تا نسبت به حال و روز سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم حساس باشیم.
✅نقشی که شورا و شهرداری در حفظ محیط زیست شهری دارد قابل انکار نیست چون عملکرد آنان در بسیاری از مقوله ها مثل آلودگی هوا، پسماند، آلودگی آب و ... تاثیر مستقیمی بر حال و روز محیط زیست دارد.
✅مجموعه مدیریت شهری با عملکرد خودمی‌تواند باعث جذب بیشتر مشارکت مردمی دراین حوزه شودو به این ترتیب مسیرپیش روبرای حل معضلات زیست محیطی شهرمان را هموار کند.
✅تفاهم نامه ای بین سازمان محیط زیست و شورای عالی استانها منعقد شده که محور آن حفظ محیط زیست است.
✅ماده 68 قانون شوراها بر کمک به اجرای قانون حفاظت وبهسازی محیط زیست تأکیددارد که امیدواریم شورا های شهر وروستای استان همکاری بیشتری دراجرای آن داشته باشند.
✅عدم اجرای قانون پسماند وعدم مدیریت پسماند به ویژه پسماندهای ساختمانی به معضلی بزرگ در استان تبدیل شده که تمامی شهرداران نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشند.
✅نبایدمشکلاتی که پسماند ایجاد می‌کند رادست کم بگیریم وباید با استفاده ازروشهای نوین درجهت کاهش آلاینده‌های زباله به ویژه پلاستیک تلاش کنیم.
1   
1398/2/5 پنجشنبه

بيشتر