.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محيط زيست در آينه رسانه
شنبه 25 اسفند 1397 افتتاح دو طرح بزرگ تولیدی و خدماتی در نظرآباد
حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای افتتاح دوطرح تولیدی، خدماتی در نظرآباد به استان البرز سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز، این طرح ها شامل بهره برداری از مدرن ترین واحد تولید گل ارکیده در کشور و تصفیه خانه فاضلاب در مجتمع کشاورزی و دامپروری بوستان است.

افتتاح مدرنترین گلخانه تولید گل ارکیده کشور

منجردی مدیرعامل این گلخانه مدرن در مراسک افتتاحیه گفت: برای ساخت این‌ واحد 15میلیارد تومان هزینه شده است‌ که 6میلیارد تومان آن از طریق استفاده از تسهیلات اشتغال زایی بانک کشاورزی بوده است و مابقی مبلغ را بخش خصوصی تامین اعتبار کرده است.

مُنجزی افزود: این واحد ظرف مدت ۲ماه و در زمینی به مساحت ۵هزار مترمربع ساخت و راه اندازی شده سالانه توان تولید ۳۰۰هزار بوته گل ارکیده در ۲۰نوع رنگ را دارد.

وی اضافه کرد: محصولات تولیدی ما بعد از توزیع در بازارهای داخلی به کشور روسیه صادرات خواهد شد که طی آن ، سالانه یک و نیم ‌میلیارد یورو ارز آوری برای کشور خواهیم داشت.

وزیر جهادکشاورزی: پنج کوزه گل ارکیده معادل یک بشکه نفت

محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در آیین افتتاح این گلخانه گفت: صادرات پنج کوزه گل ارکیده معادل یک بشکه نفت برای کشور ارز آوری دارد.

وی افزود: مقرر بود این پروژه در مساحت 22 هزار مترمربع به استفاده برسد که در حال حاضر پنج هزار متر آن به بهره برداری رسیده است.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه راه اندازی این واحدها نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار در شرایط کنونی دارد، گفت:  شیوه آبیاری گلهای این شرکت به نوعی است که کمترین میزان مصرف آب را دارد و در این شرایط کم آبی صرفه زیادی در مصرف آب می شود.

وی با بیان اینکه این شرکت ۳۵ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند, تصریح کرد: گل ارکیده بازار صادراتی خوبی دارد و هر کوزه آن از هشت تا ۱۲ دلار فروخته می شود.

این مسئول اضافه کرد: ۹۰ درصد تولید این گل بازار صادراتی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نظراباد علی رغم اینکه به شهرستانی صنعتی معروف است ولی در بخش کشاورزی هم حرف های جدی برای گفتن دارد، گفت: با پشتیبانی مسئولان چند جوان خلاق ادر بازه زمانی کوتاه قدام به راه اندازی این شرکت کرده اند.

وی افزود: منابعی که از محل اشتغال توسعه روستایی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

کلنگ زنی و افتتاح تصفیه خانه

امروز همچنین تصفیه خانه فاضلاب در مجتمع کشاورزی و دامپروری بوستان به بهره برداری رسید و همچنین گلنک ساخت واحد تولیدی و فرآوری محصولات لبنی در مجتمع دامپروری شرکت بوستان در سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی در نظرآباد به زمین زده شد.

این شهرک گلخانه ای در ۱۳ هکتار ساخته می شود.
 

1   
1397/12/25 شنبه
2   
1397/12/25 شنبه

بيشتر