بازدید معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از منطقه حفاظت شده البرز جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز روز چهارشنبه مورخ ۱۰ مهر ماه، دکتر کیومرث کلانتری معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان از منطقه حفاظت شده البرز جنوبی بازدید نمودند.

در این سفر یک روزه که به اتفاق مهندس حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان انجام شد،

 از واحدهای محیط بانی ، پروژه های عمرانی در منطقه(آزاد راه تهران شمال و ...) ، زیستگاههای حیات وحش  بازدید بعمل آمد و در پایان سفر نیز با محیط بانان منطقه دیدار و گفتگو بعمل امد.

کلاتتری گفت: اولویت سازمان حفاظت محیط زیست ، حفاظت کیفی از مناطق تحت مدیریت می باشد و در قدم اول باید تلاش کرد زیستگاه های حیات وحش را  از هر گونه تخریب و تعرض حفاطت نمود.

ایشان اظهار داشتند: حفاظت از زیستگاه ها و عرصه های طبیعی به منظور حفظ  ژنوم ها برای نسل امروز و آینده از اولویت های سازمان است و در این بین، منطقه حفاطت شده البرز مرکزی یکی از مناطق با ارزش کشور بلحاظ تنوع و غنای گونه ای است و حفظ این زیستگاه و شناسایی تعارضات و رفع آن  الزامی است.

حضور کانون های جمعیتی در مجاورت این منطقه و محورهای مواصلاتی که از منطقه می گذرد ، ضرورت فرهنگ سازی و آموزش جوامع محلی و گردشگران را به منظور حفظ این منطقه دو چندان می کند،

کلانتری گفت : از قابلیت های با ارزش این منطقه منابع آبی آن است که به عنوان یکی از منابع اصلی تامین کننده آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد.

 در ادامه این سفر از برخی پروژه های در حال اجرا در منطقه حفاظت شده بویژه آزاد راه تهران شمال بازدید شد.

در این بازدید نحوه اجرای پروژه راه سازی و اثرات آن بر محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت و به منظور مدیریت یکپارچه منطقه  مقرر گردید جلسه ای مشترک بین مدیران محیط زیست استان های تاثیر پذیر از این پروژه برگزار و اقدامات لازم به منظور کاهش اثر پروژه بر زیستگاه و راهکارهای اجرایی به مجری طرح ابلاغ گردد.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به محیط بانان اظهار داشت: شغل محیط بانی شغل مقدسی است و کسی میتونه در این شغل فعالیت کند که عاشق و دلسوز طبیعت و حیات وحش باشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید