آغاز طرح آموزش کتاب کار و راهنمای آموزش محیط زیست ویژه 700 نفر از مربیان پیش دبستانی استان البرز

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز روز شنبه ۱۹ مرداد اولین کارگاه آموزشی محیط زیست برای مربیان پیش دبستانی استان البرز با حضور دکتر یوسفی رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان محیط زیست ، حکیمی مدیرکل استان البرز، مسئولان اداره کل آموزش و پرورش البرز و مولفین کتاب راهنمای آموزش محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی آغاز شد.
 در ابتدای این جلسه مهندس حکیمی ضمن خوشامدگویی به حضار به بیان خلاصه ای از عملکرد اداره کل در حوزه آموزش همگانی و مشارکت مردمی پرداختند. ایشان در ادامه گفتند بر اساس تفاهم نامه منعقد شده مابین دو اداره کل کتاب  کار و راهنمای آموزش محیط زیست  از ابتدای سال تحصیلی پیش رو توسط مربیان پیش دبستانی برای کودکان آموزش داده خواهد شد. وی اضافه کرد آموزش محیط زیست جزو اولویتهای این اداره کل بوده و خوشبختانه تا کنون برنامه های خوبی مانند طرح اردوهای یک روزه دانش اموزی در موزه و همچنین طرح ارتقا فرهنگ محیط زیست در مدارس با همکاری آموزش و پرورش انجام شده است.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به تهیه بسته پشتیبان این کتاب توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز اشاره کرد و گفت این بسته شامل فایل صوتی شعر و همچنین انیمیشن و پوستر و فلش کارت است.
در این جلسه که با حضور دکتر یوسفی رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان برگزار شد ایشان با اشاره به فعالیتهای خوبی که توسط استان البرز در حوزه آموزش انجام شده است و تقدیر از مهندس حکیمی و همکاران ایشان به تاریخچه اقدامات سازمان محیط زیست جهت ورود مباحث محیط زیست به کلاسهای درس اشاره کردند و گفتند سالها تلاش مدیران و مجموعه آموزش محیط زیست ابتدا در کتاب انسان و محیط زیست در مقطع 11 به ثمر نشست و امروز شاهد ورود کتاب راهنمای کار برای مربیان پیش دبستانی هستیم که فصلی نو در توسعه فرهنگ محیط زیست در بین فرزندان این کشور است.
در ادامه این جلسه اساتید و مولفین کتاب موصوف به آموزش محتواهای آموزشی به سرگروههای پیش دبستانی آموزش و پرورش و کارشناسان آموزش اداره کل پرداختند
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید