اسلایدر
.
1402/6/25 شنبهwww.doe.ir
استاندار البرز در پنجمین جلسه شورای  برنامه ریزی  و توسعه استان ،  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری را موظف به تشکیل کارگروه ویژه ای برای پیگیری اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کشور در کنترل ریزگرد های تالاب صالحیه  کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ، در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی استان ، مجید درگی ، به مصوبات ستاد ملی  مقابله با گرد و  غبار کشور در خصوص کنترل کانون ریزگرد ها در محدوده تالاب صالحیه اشاره کرد و گفت : 
تلاشها و پیگیری های فراوان این اداره کل برای انعکاس بحران این کانون محلی گرد و غبار، در سطح ملی و منطقه ای  به نتیجه رسید و ضمن تصویب برنامه جامع مدیریت و احیای تالاب صالحیه در ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کشور ، منجر به بازدید نماینده سازمان ملل متحد از منطقه شد .
برای اجرای مصوبات ملی که  در آن برای هر یک از دستگاههای مربوطه وظایفی تعیین گردیده است  نیاز به عزم استانی و التزام همه موظفین است .
 در زمینه جمع آوری و ساماندهی شترهای سرگردان که بر اساس مصوبه ستاد ملی و با همکاری بسیار خوب دادستان و فرماندار نظرآباد ، صورت گرفت ، همراهی لازم  از طرف برخی دستگاههای مسئول صورت نگرفت.
پس از طرح این  مباحث، مقام عالی دولت در استان دستور داد کلیه ارگانهای موظف در قالب کارگروه ویژه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری پای کار تالاب آمده و طرح شهرک سازی در نظرآباد باید همسو با این کار گروه باشد.