بازدید دکتر کلانتری معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان از منطقه حفاظت شده البرز جنوبی و دیدار با محیط بانان منطقه

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز در روز یکشنبه مورخ ۱۵ اردیبهشت ماه دکتر کلانتری معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان از پروژه های عمرانی در حال اجرا درمنطقه حفاظت شده البرز جنوبی، زیستگاههای حیات وحش بازدید و با محیط بانان منطقه دیدار و گفتگو کردند.
دکتر کلانتری در حین بازدید از پروژه آزاد راه تهران شمال و تعریض جاده شمشک دیزین، بر رعایت ملاحظات زیست محیطی از سوی مجریان طرحها تاکید کردند.
دکتر کلانتری گفت: با توجه به وجود مرزهای مشترک منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در استانهای تهران، البرز و مازندران و احتمال تخلف از سوی متخلفین شکار و صید، پایش مستمر مناطق، همپوشانی نیروهای سه استان مورد تاکید است.
در بازدید از زیستگاههای حیات وحش تاکید کرد : باید در زیستگاههای حساس از سیستم پایش اپتیکی و فناوری های پیشرفته استفاده نمود
دکتر کلانتری به تنوع بالای گونه های گیاهی و جانوری اشاره نمود و اظهار داشت : با توجه به چالشهای موجود در این مناطق و وجود تهدیدات و تعارضات برای حیات وحش منطقه، جلب مشارکت جوامع محلی در امر حفاظت از زیستگاهها و حیات وحش باید در الویت کاری قرار گیرد.
در ادامه ایشان ضمن حضور در واحدهای محیط بانی، با محیط بانان منطقه دیدار و گفتگو کردند..

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش تولید